حذف نسخه وردپرس با یک کپی پیست ساده!

آموزش وردپرس| 14 آبان 1401
حذف نسخه وردپرس با یک کپی پیست ساده!

وردپرس نسخه خود را در بخش Head وبسایت نمایش میدهد که این موضوع امنیت سایت شما را کم میکند، در این مقاله به شما خواهیم گفت که چطور میتوانید ورژن وردپرس را با یک کپی پیست ساده از سایت خود حذف کنید.

چرا باید نسخه وردپرس را حذف کنیم؟

وردپرس تا کنون صد ها آپدیت برای خود ارائه کرده است؛ دلیل این همه برزو رسانی، جدا از اینکه افزودن امکانات جدید به بستر خود باشد، علت مهم دیگری نیز دارد و آن برطرف کردن باگ امنیتی نسخه های قبلی بوده است؛ این چرخه ادامه دارد و باگ به وجود میاید و در آپدیت بعدی مشکل رفع میشود و هیچوقت این چرخه قطع نمیشود.

پس آیا میتوان گفت با بروزرسانی به موقع WordPress میتوانیم سایت خود را ایمن کنیم و از شر آن باگ های امنیتی راحت شویم ؟ پاسخ هم بله هست هم نه !

نه از این جهت که شاید خود نسخه های جدید وردپرس باگ داشته باشند پس به روز رسانی همیشگی آنقدر هم خوب نیست!

یا شاید ما نتوانیم به موقع سایت خود را به روز کنیم و در همین مدت زمان هکر با فهمیدن ورژن سایت ما و با کمک باگ آن نسخه، سایت ما را دچار مشکل کند.

نوایندکس کردن صفحات جستجو در افزونه Yoast SEO بیشتر بخوانید: نوایندکس کردن صفحات جستجو در افزونه Yoast SEO

پس مطمئن ترین راه این است که با حذف نسخه وردپرس از کدهای سایت خود این اجازه را به هکر ندهیم و آن را گیج کنیم.

چگونه بفهمیم نسخه وردپرس سایت ما چند است؟

قبل از حذف کردن آن، بد نیست بدانید شما از چه نسخه ای استفاده میکنید؛ برای فهمیدن آن کافیست از پیشخوان مدیریت وردپرس روی گزینه به‌روزرسانی‌ها در زیر پیشخوان کلیک کنید، سپس میتوانید مطابق تصویر زیر آن را مشاهده نمایید:

روی خود سایت نیز اگر کلیک راست کنید و گزینه View page source را بزنید میتوانید نسخه را مشاهده کنید (همین مورد است که میتواند خطرناک باشد و ما باید جلوی دیده شدن این یک خط کد ساده را بگیریم)

چگونه ورژن وردپرس را حذف کنیم؟

اکنون وقت آن است که به شما بگوییم چطور میتوانید با یک کپی پیست ساده این خط را از سایت خود حذف کنید، کافیست کد زیر را درون فایل functions.php قالب سایت خود قرار دهید و آنرا ذخیره کنید.

remove_action('wp_head', 'wp_generator');
function taktheme_remove_wp_version_rss() {
  return '';
}
add_filter('the_generator','taktheme_remove_wp_version_rss');

نکته پایانی

توجه داشته باشید که حذف نسخه وردپرس، باعث امنیت کامل سایت شما نمیشود! تنها یک قدم از صد ها قدمی میتواند باشد که شما برای امنیت وبسایتتان میبایست بردارید.

مهدی امراللهی

....

نظرات کاربران
 • مهدی طیبی
  17 دی 1401

  خیلی ها این مورد رو رعایت نمیکنن متاسفانه . مرسی از نکته و تیکه کدی که گفتید .

  • مهدی امرالهی مدیر سایت
   17 دی 1401

   خواهش میکنم
   کار خیلی کوچکی هست برای افزایش امنیت سایت
   البته اگر دوستان پلاگین های امنیتی مثل Ithemes Security یا Wordfence روی سایت نصب داشته باشند دیگه نیازی به استفاده از این کد نیست، چون که این افزونه ها خودشون نسخه وردپرس رو حذف میکنن .