آموزش تغییر رمز عبور در وردپرس به صورت دستی

آموزش وردپرس| 14 آبان 1401
آموزش تغییر رمز عبور در وردپرس به صورت دستی

اگر شما مدیر یک وبسایت وردپرسی هستید و رمز عبور ورود به سایت خود را فراموش کرده اید یا متوجه شدید که وبسایت شما هک شده و نمیتوانید به سایت ورود کنید در این صورت چه میکنید ؟ درست است با استفاده از گزینه فراموشی رمز عبور میتوانید خیلی ساده پسوورد خود را بازیابی کنید، اما اگر به ایمیل خود دسترسی نداشته باشید تا اکانت را بازیابی کنید چه ؟ در این صورت باید رمز عبور را به صورت دستی تغییر دهید که ما در این مقاله یک روش بسیار کاربردی و ساده رمز عبور شما اکنون تغییر کرده است و می توانید وارد شوید.را به شما آموزش خواهیم داد.

تغییر رمز عبور از طریق phpmyadmin

phpmyadmin یک ابزار مدیریت دیتابیس در کنترل پنل مدیریت وبسایت شماست (دایرکت ادمین یا سی پنل) و همانطور که میدانید رمز عبور تمامی کاربران در دیتابیس سایت شما ذخیره شده است، پس به راحتی میتوانید با ورود به دیتابیس کلمه عبور خود و یا هر کاربر دیگری را که خواستید به صورت دستی تغییر دهید.

توجه داشته باشید که فقط میتوانید پسوورد ها را تغییر دهید و نمیتوانید آن ها را مشاهده کنید، زیرا به لحاظ امنیتی تمامی رمز ها در دیتابیس کدگذاری یا Encrypt شده اند.

1- دسترسی به فایل phpmyadmin

برای انجام اینکار ابتدا وارد کنترل پنل هاست سی پنل یا دایرکت ادمین خود شوید و به دنبال گزینه phpmyadmin بگردید و سپس روی آن کلیک کنید.

2- انتخاب پایگاه داده

در صفحه ای که باز میشود، در ستون سمت چپ آن لیست دیتابیس های سایت را مشاهده میکنید، روی دیتابیس سایت خود کلیک کنید (اگر نمیدانید کدام پایگاه داده برای شماست بهتر است نگاهی به فایل wp-config.php بیاندازید)

اگر فقط یک گزینه وجود داشت روی همان کلیک کنید.

نوایندکس کردن صفحات جستجو در افزونه Yoast SEO بیشتر بخوانید: نوایندکس کردن صفحات جستجو در افزونه Yoast SEO

3- جدول wp_users را پیدا کنید

سپس از سمت راست به دنبال گزینه wp_users بگردید و روی آن کلیک کنید، تمام کاربران سایت شما در این جدول ذخیره شده اند.

4- انتخاب کاربر و ویرایش آن

حال میتوانید یک لیست از کاربران خود مشاهده کنید، کاربری که قصد دارید رمز عبور آن را به صورت دستی تغییر دهید پیدا و روی دکمه edit کنار اسمش کلیک کنید.

5- تغییر دستی کلمه عبور (مرحله نهایی)

در صفحه ای که برای شما بعد از زدن گزینه edit باز شد به دنبال ردیف user_pass بگردید، سپس برای فیلد اول آن گزینه MD5 را انتخاب کنید و در فیلد دوم رمز عبور جدید مورد نظر خود را بنویسید و در نهایت از پایین صفحه دکمه Go را بزنید.

رمز عبور شما اکنون تغییر کرده است و می توانید وارد شوید.

 

مهدی امراللهی

....

نظرات کاربران